Odsłony: 1082

1. Przeworska Kolej Dojazdowa ( Stacja Bachórz 3,5 km. tunel Szklary 11 km. )

Przeworsk-Dynów", znana też jako przeworsko-dynowska kolejka wąskotorowa) . Kolej słynie z tunelu w Szklarach o długości 602 m - jedynego na kolejach wąskotorowych w Polsce. Są też 2 mosty stalowe nad rzeką Mleczka, jest też wiele mostów 10 - 15 m które są na jednym prześle, jest również most kamienny.
Dodatkową atrakcją jest możliwość przejazdu 4-osobową drezyną motorową na trasie Bachórz-Dynów - Bachórz lub Bachórz-Tunel/Szklary-Bachórz.

2. Bachórzec ( 1,5km. ):

• drewniany barokowy kościół parafialny pw. św. Katarzyny (1760–1763), wzniesiony z fundacji Antoniego z Siecina Krasickiego. Remontowany był: w XIX wieku (m.in. zyskał neobarokowy wystrój malarski wnętrza) oraz po uszkodzeniach I i II wojny światowej. Od 1961 nieużytkowany. W 2000 wyremontowany i zrekonstruowany. Zaliczany jest do zabytków Szlaku architektury drewnianej.
• ruiny zespołu dworskiego Krasickich ze starszą XVIII-wieczną oficyną przebudowaną w XX stuleciu oraz nowszym dworem z 1808. Folwark dworski został przejęty przez władze komunistyczne w 1944.

3. Dubiecko ( 7 km. )

Historia tego miejsca wiąże się z narodzinami dwóch sławnych postaci. To tutaj w 1551 roku urodził się najsłynniejszy polski zabijaka i awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany ‘Diabłem Łańcuckim’.
Z kolei w 1735 przyszedł na świat Ignacy Krasicki od 1795 roku Prymas Polski, ale przede wszystkim literacki geniusz, autor słynnych bajek. 

4. Nienadowa ( 9 km. )

Zespół dworsko-parkowy w Nienadowej (gm. Dubiecko)
W XVIII stuleciu miejscowość była własnością Dembińskich. W dworze spędził lata chłopięce, u dziadka Jana Nepomucena Dembińskiego, znany później komediopisarz Aleksander Fredro. 

 5. Nozdrzec ( 20 km. ) :

Pałac został zbudowany na brzegu nadsańskiej skarpy, prawdopodobnie w miejscu starego dworu obronnego zburzonego w 1657 r. Jest budowlą o niejednolitym stylu architektonicznym i łączy elementy późnoklasycystyczne z neogotyckimi i romantycznymi. Po 1920 roku pałac został odbudowany ze zniszczeń I wojny światowej, a w ostatnich latach został poddany gruntownej restauracji i przebudowie po zniszczeniach II wojny światowej. Wokół pałacu zachowały się fragmenty parku. Rosną tu jeszcze stare lipy, miłorząb dwuklapowy, dęby szypułkowe, graby i jesiony. W bezpośrednim sąsiedztwie pałacu znajduje się zabytkowa dworska kaplica z 1889 r., z obrazem Matki Boskiej z dzieciątkiem, oraz przypałacowa oficyna, w której w latach 1945-1994 r. 

6. Obiekty linii Mołotowa ( Odległość do bunkrów 13 km ).

Linia Mołotowa – pas radzieckich umocnień ciągnących się wzdłuż granicy z III Rzeszą, wytyczonej po podziale Polski, dokonanym przez okupantów w 1939 roku na mocy traktatu o granicach i przyjaźni.

7. Zamek w Dąbrówce Starzeńskiej ( 13 km. ) – pozostałości warownej rezydencji z drugiej połowy XVI w. w Dąbrówce Starzeńskiej.

Pierwotną rezydencję wybudowano z cegły i kamienia na wyniosłym tarasie skarpy. Powstała ona na planie prostokąta. Znacznie rozbudowano ją w pierwszej połowie XVII w. Z tego czasu pochodziło północne skrzydło zamku o wymiarach 11 x 25 m, mury obwodowe od zachodu i południa oraz dwie narożne baszty. Kolejna rozbudowa miała miejsce na początku XVIII w., kiedy to uzupełniono wschodnią część murów. W wieku XIX powstało południowe i zachodnie skrzydło mieszkalne. Do dziś przetrwały jedynie fragmenty dwóch baszt, przyziemie trzeciej oraz pozostałości murów budynków mieszkalnych.

8. Krasiczyn  ( 28 km. )

Zamek w Krasiczynie – zamek wybudowany w stylu renesansowo-manierystycznym, pierwotnie zbudowany na przełomie XVI i XVII w. Budowę zamku rozpoczął Stanisław Krasicki. Zamek w Krasiczynie wchodzi w skład zespołu pałacowo-parkowego z XVI wieku. Wtedy to Krasiccy wybudowali tu tą niezwykłą rezydencje nazywaną niekiedy Perłą Renesansu. Zamek ten uważany jest za jeden z największych skarbów architektury renesansowej w całej Europie. Budowniczymi zamku byli Stanisław i Marcin Krasicki. Na uwagę zasługują baszty zamku, które posiadają nawet swoje nazwy : Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka symbolujące wartości uznawane przez Krasickich.Dzisiaj w komnatach Baszty Papieskiej  znajdują się głównie sale wystawowe a w jej piwnicach lochy będące atrakcją turystyczną. W Baszcie Boskiej podziwiać możemy niezwykłą kaplicę, znajduje się tu również krypta Sapiechów. Basztę Boską i Papieską oddziela Wieża Zegarowa. Najbardziej okazały wydaje się jednak dziedziniec zamkowy doskonale prezentujący architekturę renesansu. Część zamku udostępniona jest do zwiedzania dla turystów. 

9. Przemyśl ( 38 km. )

Twierdza Przemyśl – forty twierdzy przemyskiej, stanowiącej jedną z większych i ważniejszych twierdz w Polsce, porozrzucane są po całym mieście i okolicznych miejscowościach , potężny zespół obiektów obronnych, jedna z 200 wielkich fortyfikacji stałych istniejących w Europie w 1914 roku oraz trzecia co do wielkości twierdza (po Antwerpii i Verdun). Wyróżnia się jednak wśród nich aż trzema oblężeniami (rzeczy niespotykanej w dotychczasowej historii wojen) oraz najdłuższym okresem oblężenia w oderwaniu od stałego rodzimego frontu (173 dni). Więcej wytrzymały jedynie; francuska twierdza Verdun oraz carska niezdobyta Twierdza Osowiec (203 dni) , które jednak nigdy nie walczyły w całkowitym okrążeniu.

Przemyśl to piękne historyczne miasto w województwie podkarpackim, malowniczo ulokowane nad Sanem, na obu jego brzegach, na południowy wschód od Rzeszowa, niedaleko granicy z Ukrainy

- Zamek Kazimierzowski w Przemyślu, al. 25 Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1 - piękna renesansowa budowla na Wzgórzu Zamkowym, zamek gotycki powstał tu w XIV wieku za czasów Kazimierza Wielkiego, w miejscu murowanej romańskiej rotundy i palatium zbudowanych w XI wieku przez Boolesława Chrobrego

- Rynek w Przemyślu - główny plac miasta, który uformował się na nierównym terenie, co dodaje mu uroku i sprawia, że jest wyjątkowy, znajduje się tutaj ciekawa fontanna z niedźwiadkiem

- Wieża Zegarowa w Przemyślu, ul. Władycze 3 - ciekawa, ładnie odremontowana budowla, w której obecnie znajduje się Muzeum Dzwonów i Fajek - oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wieża stoi niedaleko Rynku, przy deptaku przemyskim

- Katedra Przemyska, pl. Katedralny - bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Jana Chrzciciela

- Kościół Św. Teresy, ul. Karmelicka - efektowna budowla z wolnostojącą dzwonnicą i klasztorem Karmelitów Bosych w Przemyślu. To najwyżej wzniesiona świątynia w mieście, górująca nieopodal Zamku Kazimierzowskiego i archikatedry, po prawej stronie Sanu

- Kościół Św. Marii Magdaleny, ul. Franciszkańska - wspaniały kościół franciszkański stojący między Rynkiem i soborem, reprezentuje styl rokokowy

- Katedra Grecko – Katolicka Św. Jana Chrzciciela, pl. Katedralny - archikatedra bizantyjsko-ukraińska, kościół obrządku greckokatolickiego w Przemyślu. W zabudowaniach klasztornych znajduje się Muzeum Archidiecezjalne

- Cerkiew i klasztor Matki Bożej Bolesnej w Przemyślu OO. Bazylianów, ul. Salezjańska - pięknie zachowana murowana cerkiew

- Nowa Synagoga w Przemyślu, ul. Słowackiego 15 - nazywana Synagogą Scheinbacha, obecnie mieści się tutaj Biblioteka Miejska

- Synagoga Zasańska w Przemyślu, pl. Unii Brzeskiej 6 - budowla w kiepskim stanie

- Pałac Lubomirskich w Przemyślu - Bakończycach . Wybudowany w latach 1885–1887 przez księcia Hieronima Adama Lubomirskiego, według projektu Maksymiliana Nitscha.


Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu – połączony w trasę turystyczną zespół dawnych miejskich piwnic oraz kanalizacji, znajdujący się w Przemyślu. stanowiącą połączony ze sobą zespół dawnych piwnic kupieckich, z których najstarsze pochodzą z XV wieku oraz fragmentów miejskiej kanalizacji. Aktualnie w jej skład wchodzą dwukondygnacyjne piwnice pod budynkiem przemyskiego magistratu oraz XVII-wieczny kolektor, biegnący pod Rynkiem oraz ul. Mostową. Wyjście z podziemi znajduje się na płycie rynku. Całość trasy ma ok. 120 metrów, a w najgłębszym miejscu sięga ona 10 metrów poniżej poziomu gruntu. 

10. Bolestraszyce ( 46 km )

Arboretum należy do cennych zabytków przyrody i kultury Polski, spełniającym różnorodne zadania jako: obiekt przyrodniczy, kulturowy, dydaktyczny i naukowy. Pierwotnie utworzone na terenie historycznego założenia dworsko-ogrodowego, w którym w połowie XIX wieku mieszkał i tworzył malarz Piotr Michałowski.
Arboretum powstało w 1975 roku.
W Arboretum w Bolestraszycach zgromadzono kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kolekcjach m.in. dendrologicznej, pomologicznej, roślin wodnych, bagiennych, rzadkich, zagrożonych, ginących i chronionych we florze polskiej, roślin z rodziny wrzosowatych oraz szklarniowych, użytkowych i biblijnych. Zgromadzono tu kolekcje roślin wodnych i bagiennych. Na niewielkich areałach utworzono ogródki skalne. W kolekcji roślin szklarniowych gromadzone są gatunki pochodzące z różnych stref klimatycznych, w tym najliczniej z obszaru Morza Śródziemnego.   

11. Łańcut ( 36 km. )

Łańcut słynie w całej Polsce za sprawą wspaniałego, unikatowego kompleksu pałacowo-parkowego, który stanowi znaczącą atrakcję turystyczną w skali całej Europy. Zamek w Łańcucie uważany jest za zabytek najwyższej światowej klasy. Na zespół ten składają się m.in. Muzeum-Zamek, oranżeria, neobarokowy Zameczek Romantyczny, Synagoga, klasycystyczna ujeżdżalnia, Powozownia z pokaźną kolekcją powozów konnych, Stajnie Cugowe. W II połowie XVIII wieku ówczesna właścicielka Łańcuta - Izabela z Czartoryskich Lubomirska, przekształciła fortecę zamkową w zespół pałacowo - parkowy. Pewnie dlatego czasem obiekt ten nazywany bywa zamkiem, a czasem pałacem. 

W Łańcucie znajduje się jedyne w Europie kontynentalnej Muzeum Gorzelnictwa ( Potockich ), działające przy zakładach spirytusowych, których tradycje sięgają 1784 roku.

Synagoga w Łańcucie – synagoga znajdująca się w Łańcucie przy placu Jana III Sobieskiego 16, w pobliżu zamku Lubomirskich i Potockich.

,

Markowa ( 36 km. )
Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej – muzeum w Markowej

Pruchnik (25 km. )
Pruchnik to miejscowość zabytkowa, na uwagę zasługują tu przede wszystkim charakterystyczne drewniane domy z podcieniami z XIX wieku. Cały Rynek przedstawia się bardzo ciekawie, z elementami drewnianej zabudowy konstrukcji przysłupowej. Na Rynku stoi Stary Kufer - ciekawa drewniana budowla kryjąca sklep m.in. z pamiątkami, rękodziełem oraz IT i Kawiarnię Pod Gontem.

Jarosław ( 43 km. )
Jarosław to piękne miasto w województwie podkarpackim, leżące na północ od Przemyśla i na wschód od Rzeszowa, nad Sanem. Już od średniowiecza Jarosław leżał na styku trzech kultur i wyznań: rzymskokatolickiego, grekokatolickiego i judaizmu. Efektem tego są do dzisiaj zachowane ciekawe zabytki sakralne i nie tylko.
Rynek - centralny plac miasta z okazałym Ratuszem, zabytkową średniowieczną studnią i pięknymi renesansowymi kamienicami, to jedna z najpiękniejszych starówek na Podkarpaciu, która dodatkowo zachowała XIV-wieczny układ urbanistyczny. 

Jarosław podziemna Trasa Turystyczna to piwnice i składy kupieckie pochodzące z XV-XVII w. Długość trasy wynosi 150 m, zaś różnica poziomów to 8 m.
Podziemna Trasa Turystyczna znajduje się we wschodniej części jarosławskiego rynku. Składa się ona z kilku podziemnych komór i korytarzy obudowanych cegłą. Jarosław leży na dawnym szlaku handlowym oraz słynie z jarmarków na, które to przyjeżdżali kupcy z Europy i Azji. Jarosławskie podziemia służyły do składowania towarów w rozległych, chłodnych wielopoziomowych piwnicach.

Jarosław – Opactwo
Dawny zespół kościelno-klasztorny pp. benedyktynek - ufundowany został przez właścicielkę miasta Annę Ostrogską, która w 1611 roku sprowadziła z Chełmna do Jarosławia siostry benedyktynki i osiedliła na wzgórzu z drewnianym kościółkiem św. Mikołaja „przy którym niegdyś była fara i miasto wybudowane", czyli wczesnośredniowieczny Jarosław. Zespół obejmuje kościół, klasztor, kapelanię oraz dom gościnny zw. rezydencją dewotek. Otoczony jest murami i basztami.

Kalwaria Pacławska ( 55 km. )
Na południe od Przemyśla, przy granicy z Ukrainą, leży Kalwaria Pacławska - jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Bywa nawet nazywana Jasną Górą Podkarpacia. Kalwaria Pacławska leżąca w Pacławie, na południowo wschodnim skraju Polski, założona została w XVII wieku, na wzgórzu ponad doliną Wiaru, przez Andrzeja Maksymiliana Fredrę, który sprowadził tu franciszkanów. Obecny kościół i klasztor w Kalwarii Pacławskiej pochodzą z lat 1770-75 i reprezentują barok. Już od 1679 roku w sanktuarium kalwaryjskim znajduje się cudowny obraz MB z Kamieńca Podolskiego, słynący łaskami. Każdego sierpnia podczas odpustu u stóp obrazu skupia się kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Niedaleko sanktuarium stoją ciekawe domy słupowe, a dalej rozciąga się kalwaria z licznymi kapliczkami połączonymi dróżkami kalwaryjskimi, na których spotyka się pątników.

Fredropol ( 47 km , po drodze na Kalwarię Pacławską )
Zamek Fredrów Na wschodnim krańcu wsi Kormanice znajdują się ruiny zamku, którego budowę w 2 poł. XVI w. przypisuje się Fredrom. W latach 1656-1657 zamek został zniszczony przez Szwedów i wojska Franciszka Rakoczego, a w 1672 r. - przez Tatarów. Zamek oraz powstałe w połowie XVII w. miasto Fredropol pozostało w rękach Fredrów do 1729 r., kiedy to ostatnia właścicielka, Katarzyna Fredro, opuściła posiadłość, która popadała powoli w ruinę.

Arłamów ( 50 km )
Obrósł legendą za PRL-u. Arłamów ma swoją historię sięgającą odległych wieków, ale również tę bliższą, gdy na początku lat 70. ubiegłego stulecia powstał w przepastnych lasach, na wyludnionych po wojnie obszarach południowej części Pogórza Przemyskiego, rządowy ośrodek wypoczynkowy i myśliwski. Tu wypoczywali Edward Gierek i Piotr Jaroszewicz, polowali ich znani goście, jak choćby prezydent Francji Valery Giscard d'Estaigne, prezydent Jugosławii Josip Broz-Tito, przywódca NRD Erich Honecker. Rozległy teren, niemal całkowicie zalesiony obfitował w zwierzynę, więc te polowania były częste. W okresie stanu wojennego, internowano w 1982 roku w ośrodku w Arłamowie przewodniczącego „Solidarności" Lecha Wałęsę. Przez ostatnich kilkanaście lat ośrodek oraz domki myśliwskie w pobliskiej Trójcy były użytkowane turystycznie, trochę z wykorzystaniem dawnej legendy i różnych historycznych elementów – np. pozostawiony w stanie prawie nie zmienionym apartament nr 52, w którym Lech Wałęsa przebywał przez dziewięć miesięcy, do listopada 1982 r.

Sanok ( 51 km. )
Sanok to piękne historyczne miasto w województwie podkarpackim, ulokowane malowniczo w śródgórskiej dolinie Sanu, niedaleko Leska i Rymanowa. Rodowód Sanoka sięga średniowiecza, co widoczne jest w starannie odrestaurowanej Starówce. Niecodzienną atrakcją Sanoka jest Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego (ul. Rybickiego 3), stanowiący jakby osobną dzielnicę miasta. W Skansenie zobaczyć można najcenniejsze obiekty drewnianej architektury, zgromadzone z regionu Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza.

Sanok Zamek
Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza, obecnie będący siedzibą Muzeum Historycznego, XI-XIII/XIV w. – (okres przynależności Ziemi Sanockiej do Rusi) - na wzgórzu istnieje gród obronny z drewnianą zabudową i cmentarzyskiem, otoczony wodami Sanu, potoku Płowieckiego, wałem ziemnym z ostrokołem i fosą z przerzuconym nad nią zwodzonym mostem 1339 r. – Sanok otrzymuje prawa miejskie nadane przez ruskiego księcia Jerzego II Trojdenowicza 1340-1341 r. – przyłączenie Ziemi Sanockiej przez króla Kazimierz Wielkiego do Korony po 1341 r. – za panowania króla Kazimierza Wielkiego w północnej części wzgórza powstaje średniowieczna warownia złożona z pierwotnego, nie zachowanego do dzisiaj zamku (w którym kilkakrotnie przebywał król, a później książę Władysław Opolczyk), gotyckiej, kamiennej wieży obronnej z więzieniem w partii podziemnej, której pozostałości zostały odkryte w trakcie wykopalisk oraz muru obronnego 2 maja 1417 r. – w zamku odbywa się wesele króla Władysława Jagiełły z trzecią żoną Elżbietę Granowską po 1434 r. – w sanockim zamku wdowieńskie lata spędza czwarta żona króla Władysława Jagiełły Zofia (Sonka), której gościem był w 1440 r. kardynał Zbigniew Oleśnicki 1523-1548 – starosta sanocki Mikołaj Wolski, z polecenia królowej Bony średniowieczny zamek rozbudowuje i zmienia w zachowaną do dziś renesansową rezydencję wraz z zapleczem gospodarczym 1555-1556 r. – zamek należy do węgierskiej królowej Izabeli, siostry króla Zygmunta Augusta, a wdowy po Janie Zapolyi XVII i XIX w. – zamek rozbudowuje się i powiększa o rozebrane w XIX i XX w. skrzydło północne i południowe XIX w. – w czasach zaboru austriackiego wyburzono wszystkie budynki z wyjątkiem zmienionej licznymi przeróbkami i remontami budowli zamkowej. 

Sanok Galeria autorska Zdzisława Beksińskiego - artysty pochodzącego z Sanoka i zamieszkałego tutaj do 1977 roku. Muzeum posiada jedyną w Polsce stałą galerię ponad 100 prac artysty, od wczesnych fotografii, rzeźb i reliefów abstrakcyjnych, po najnowsze obrazy olejne i grafikę komputerową. Początkowo Beksiński zajmował się fotografią artystyczną, potem rysunkiem, rzeźbą, malarstwem abstrakcyjnym i figuratywnym. W każdej z tych dziedzin szedł własną drogą twórczą, szokując nowatorstwem formalnym w pracach abstrakcyjnych i treściowym w figuratywnych.

Zagórz ( 57 km. )
Zagórz to miasto położone w województwie podkarpackim, w odległości około 7 km od Sanoka, u ujścia Osławy do Sanu, na pogórzu Bukowskim. Zagórz stanowi świetną bazę wypadowa w Bieszczady, Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych - opactwo pochodzi z XVIII wieku, do dziś zachowały się jego malownicze ruiny, dostępne dla turystów. 

Lesko ( 66 km. )
Lesko to miasto w województwie podkarpackim, położone malowniczo na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego, między Soliną i Sanokiem. Dlatego Lesko nazywane bywa "Bramą Bieszczad".
Zamek Kmitów w Lesku - budowę rozpoczęto w roku 1538 wzniesiony na wysokim brzegu Sanu z inicjatywy wielkiego marszałka koronnego i wojewody krakowskiego – Piotra Kmity herbu Szreniawa, w miejscu dawnego zamku drewnianego.

Synagoga w Lesku - budowla z przełomu XVI i XVII wieku, zniszczona w czasie II wojny światowej, utraciła funkcje sakralne, odbudowana w latach 1960-63, obecnie mieści galerię sztuki.

Zapora w Solinie ( 77 km ) jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce o długości 664 m, podzieloną na 43 sekcje, wysokości 82 m i objętości betonu 760 000 m3. Przekrój poprzeczny zapory ma kształt zbliżony do trójkąta. Wewnątrz zapory na 4 poziomach biegną galerie komunikacyjno-kontrolne o łącznej długości 2 073 m 

 

 

fot. internet:
http://pogorzanin.powiatprzeworsk.pl/images/Kolejka_start/100_6091.JPG
http://fotopolska.eu/foto/576/576648.jpg
http://www.cupik.podkarpackakolej.net/foto/auto/900/600/galeria/tematyczne/14/przeworska-kolej-dojazdowa_22.jpg
http://www.carpatiabiznes.pl/photos/1012/foto.jpg
http://pogorzanin.powiatprzeworsk.pl/images/Kolejka_start/100_4455.JPG
https://static.polskieszlaki.pl/zdjecia/wycieczki/2014-04/2-kx-1397206299.jpg
http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/277554.jpg
https://thumbs.dreamstime.com/b/kasztel-w-dubiecko-town%C3%A2%E2%82%AC%C5%BE-polska-62728256.jpg
http://muzeumdubiecko.republika.pl/zdjecia/fot_04.jpg
http://zabytki-podkarpacie.pl/dh/upload/120.IMG_5995.jpg
http://atlasrezydencji.pl/wp-content/uploads/2014/05/Nozdrzec.jpg
http://images.polskaniezwykla.pl/user/original/126350.jpg
http://sanfot.com/wp-content/uploads/2017/05/Linia_Mo%C5%82otowa_Bartk%C3%B3wka_H2_02-1024x682.jpg
http://sanfot.com/wp-content/uploads/2017/05/Linia_Mo%C5%82otowa_Bartk%C3%B3wka_H1_02-1024x682.jpg
http://sanfot.com/wp-content/uploads/2017/05/Linia_Mo%C5%82otowa_Paw%C5%82okoma_H3_03-1024x682.jpg
http://sokoliszlak.cba.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_0744.png
http://1.bp.blogspot.com/-oqz1MixRkzM/VCfC6ZJdf5I/AAAAAAAACbw/IMCttU2hpk4/s1600/Krasiczyn%2B2.JPG  
https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/21/bb/560832508541f_o,size,969x565,q,71,h,adf473.jpg
https://static.polskieszlaki.pl/zdjecia/wycieczki/2014-04/zamek-w-krasiczynie-221707.jpg
https://static.polskieszlaki.pl/zdjecia/wycieczki/2015-03/krasiczyn-2.jpg
http://bieszczady.com.pl/wp-content/uploads/2016/03/Brama_Forteczna_02.jpg
http://visit.przemysl.pl/media/photo/2430?size=noresize
http://bieszczader.pl/wp-content/gallery/pogorze-przemyskie/19.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/%C5%81%C4%99townia1.jpg
http://www.biznesistyl.pl/_foty_news/178_arboretum_1.jpg  
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/49/PL_-_Bolestraszyce_-_dw%C3%B3r_Piotra_Michalowskiego_-_Kroton_001.jpg/800px-PL_-_Bolestraszyce_-_dw%C3%B3r_Piotra_Michalowskiego_-_Kroton_001.jpg 
http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2017/06/muzeum-ulmow-602x321.jpg
https://eholiday.smcloud.net/mapy/zdjecia/big/pruchnik-71.jpg
https://eholiday.smcloud.net/mapy/zdjecia/big/pruchnik-61.jpg
https://static.polskieszlaki.pl/zdjecia/wycieczki/2005-01/jaroslaw-87724.jpg
https://modernarttomaszboruch.files.wordpress.com/2015/06/dsc0033.jpg?w=474&h=315
https://static.polskieszlaki.pl/zdjecia/wycieczki/2014-04/2-hh-1397469280.jpg
http://geoexplorer.blog.pl/wp-content/blogs.dir/1626586/files/2014/04/Podziemia-jaros%C5%82awskie.jpg
http://img1.garnek.pl/a.garnek.pl/019/712/19712301_800.0.jpg/opactwo-siostr-benedyktynek-w.jpg
http://www.101wycieczek.pl/documents/images/obiekty/925e00c3e4e296b23c1c63b4feb8d90b.jpg
http://bankzdjec.net/foto03/kalwariapac03.jpg
https://bankzdjec.net/foto03/kalwariapac07.jpg
https://zamki.res.pl/foto11/fredropol3.jpg
http://www.znaczki-turystyczne.pl/photos/medium/57cd0115bbaed8.06180194.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9f/Galician_Market_Square_at_Skansen_in_Sanok_%282015%29a.jpg/1200px-Galician_Market_Square_at_Skansen_in_Sanok_%282015%29a.jpg
https://www.globtroter.pl/zdjecia/polska/b206763_polska_podkarpackie_muzeum_budownictwa_ludowego_w_sanoku.jpg
https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-o/0b/8b/5c/c7/zamek-krolewski-w-sanoku.jpg
http://jas-wedrowniczek.pl/wp-content/uploads/2016/03/san-1024x5161-1024x461.jpg   
http://klimaty.blox.pl/resource/sanok06.jpg
https://www.globtroter.pl/zdjecia/polska/b187614_polska_podkarpacie_sanok.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/da/19/55ca418c874da_o.jpg?1442169161
https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/10/de/8b/5f/ruiny-klasztoru-karmelitow.jpg
https://zamki.res.pl/foto2/lesko24.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6e/Lesko_-_Town_hall_01.jpg/1200px-Lesko_-_Town_hall_01.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/Synagoga_lesko.jpg
https://www.shutterstock.com/pl/

 

Kategoria: